LAJMI I FUNDIT:

Barcelona ofron 15 milionë euro për sulmuesin Loren, Betisi kërkon t’i paguhet klauzola e largimit

Barcelona ofron 15 milionë euro për sulmuesin Loren, Betisi kërkon t’i paguhet klauzola e largimit

Lëndimi i Ousmane Dembele i ka dhënë Barcelonës mundësinë ligjore klubit të nënshkruajë një zëvendësim në sulm brenda futbollit spanjoll dhe lëvizja e fundit e tyre ka qenë oferta prej 15 milionë eurosh në drejtim të Real Betisit për Loren Moron.

Reklama

Pas sagës që përfshiu sulmuesin e Valencias, Rodrigo Moreno në janar, Blaugranët po mundohet të identifikojë një sulmues i cili është i përballueshëm.

Çdo klub që lejon njërin nga lojtarët e tyre të largohet nuk do të jetë në gjendje të nënshkruajë zëvendësimin e tij, kështu që shumë pak klube dëgjojnë oferta për sulmuesin e tyre.

Katër dështuan, katër të tjerë në listë: Barcelona vazhdon të punojë për një sulmues që ta ofrojë tani
Lexo po ashtu Katër dështuan, katër të tjerë në listë: Barcelona vazhdon të punojë për një sulmues që ta ofrojë tani

Kjo do të thotë që Barcelona do të duhet së paku të ofrojë para sa klauzolat e blerjes, shumica e të cilave shpesh tejkalojnë vlerën reale të lojtarit në fjalë.

Sipas gazetës Marca, klubi nga Camp Nou ka ofruar 15 milionë euro për sulmuesin e Real Betisit, Loren.

Por, Betisi e ka sqaruar se nuk do të pajtohen me ndonjë shitje që përfshin Lorenin, të paktën jo për një çmim që nuk përfshin klauzolën e tij të blerjes prej 40 milionë eurosh.

Barcelona kishte një listë të objektivave që përfshinte Angel, Lucas Perez dhe Willian Jose, megjithëse ky i fundit nuk do të ishte titullar.

Ndryshe, 26-vjeçari ka shënuar 8 gola deri më tani në 22 ndeshje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund të hasë në vështirësi në blerjen përfundimtare të kartonit të Joao Felix

Barcelona mund të hasë në vështirësi në blerjen përfundimtare të kartonit të Joao Felix

La Liga

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

Liga e Kampionëve
Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Ligat tjera
Kalo në kategori