Barcelona është në kërkim të një sulmuesi, pas lëndimit të Ousmane Dembeles.

Francezi me t’u rikthyer te skuadra katalunase, pësoi lëndim e që do të qëndrojë jashtë fushe edhe për gjashtë muaj të tjerë.

Kampioni i La Liga-s tani është në urgjencë që të transferojë një sulmues tjetër, derisa po interesohet për shërbimet e Martin Braithwaite.

Lojtari po tregon formë të lartë në këtë edicion te Leganes dhe Blaugranasit janë të gatshëm që të paguajnë 20 milionë euro për kartonin e tij.

Edhe pse ka përfunduar afati i transferimeve, Barcelonës do i lejohet t’i marrë shërbimet e Angel Edhe pse ka përfunduar afati i transferimeve, Barcelonës do i lejohet t’i marrë shërbimet e Angel

Braithwaite është i gatshëm që të kalojë në Camp Nou, mirëpo duhet të arrihet një akord mes të dyja skuadrave.

Barcelona është duke e kërkuar edhe transferimin e anëtarit të Getafes, Angel Rodriguez. /Telegrafi/