Barcelona fiton ndaj Portos fal pritjeve të jashtëzakonshme të Ter Stegen

Barcelona ka marr një fitore të rëndësishme ndaj Portos me rezultat 1-0 në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Porto e nisi më mirë ndeshjen duke rrezikuar me Stephen Eustaquio, por Ter Stegen ishte në vend.

Barcelona u kundërpërgjigj me Joao Felix, por Diogo Costa bëri pritje të madhe.

Goli edhi në fundin e pjesës së parë kur Ferran Torres doloi i vetëm me portier dhe nuk gaboi duke shënuar për 1-0.

Në pjesën e dytë Porto prodhoi shumë raste, por i përballën me formën e jashtëzakonshme të Ter Stegen që priste çdo goditje.

Porto kërkoi penallti dhe u dha në minutën e 80-të, por që pas rishikimit të VAR u anulua.

Madje portugezët shënuan me Mehdi Taremin, por që sërish u anulua për pozitë jashtë loje.

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Barcelona mori fitoren e dytë me radhë në grupe./ Telegrafi/

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Klubi i ka 2,2 milionë euro borxh, ylli i Kosovës tregon si e ndërpreu kontratën falë FIFA-s

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Tuchel e ka analizuar Real Madridin në detaje – por zbulon një shqetësim të madh para ndeshjes