LAJMI I FUNDIT:

Barcelona e gatshme ta shkëmbejë Nico Gonzalez me Juan Foyth

Barcelona e gatshme ta shkëmbejë Nico Gonzalez me Juan Foyth

Barcelona është e gatshme të ofrojë një marrëveshje shkëmbimi transferimi për të nënshkruar me mbrojtësin e Villarrealit, Juan Foyth këtë verë.

Blaugranasit e kanë analizuar reprezentuesin argjentinas për shkathtësinë e tij për të luajtur në krahun e mbrojtjes dhe në qendër.


Sidoqoftë, Nëndetësja e Verdhë ka refuzuar më parë ofertat e katalunasëve, për shkak të rëndësisë së tij në planet e tyre, pas ardhjes së tij të përhershme nga Tottenham në 2021.

Barcelonës i ofrohen 30 milionë euro dhe një super yll për Ansu Fatin
Lexo po ashtu Barcelonës i ofrohen 30 milionë euro dhe një super yll për Ansu Fatin

Xavi dëshiron të sjellë Foyth për të zgjidhur problemin e tij si mbrojtës i djathtë përpara sezonit 2023/24 dhe tani do të bëjë një tentim të ri për 25-vjeçarin.

Sipas raportimeve nga AS, Barcelona është e gatshme të përfshijë mesfushorin Nico Gonzalez si pjesë e një marrëveshjeje për të sjellë Foyth në Camp Nou.

Plani i Barcelonës për të ulur faturën e pagave
Lexo po ashtu Plani i Barcelonës për të ulur faturën e pagave

Villarreal ka qëndruar i vendosur në klauzolën e lirimit prej 54 milionë eurosh të Foyth, por përfshirja e Gonzalezit, do ta ulte atë me rreth 20 milionë euro.

Reprezentuesi i Spanjës U21 ka luajtur një rol të vogël gjatë periudhës së tij të huazimit në Valencia këtë sezon dhe Xavi është i gatshëm ta largojë atë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kvaratskhelia insiston të largohet nga Napoli - shpreson t'i bashkohet gjigantit evropian

Kvaratskhelia insiston të largohet nga Napoli - shpreson t'i bashkohet gjigantit evropian

Serie A
Plani që Enzo Maresca ka hartuar për yllin e Chelseat i bindi drejtuesit e klubit ta punësojnë atë

Plani që Enzo Maresca ka hartuar për yllin e Chelseat i bindi drejtuesit e klubit ta punësojnë atë

Premier League
Ancelotti ka rrëfyer historinë e pabesueshme kur u përpoq ta linte Zidanen jashtë autobusit të ekipit për shkak të vonesës

Ancelotti ka rrëfyer historinë e pabesueshme kur u përpoq ta linte Zidanen jashtë autobusit të ekipit për shkak të vonesës

Serie A
Eskalon situata te Kameruni: Samuel Eto'o përplaset me trajnerin Brys

Eskalon situata te Kameruni: Samuel Eto'o përplaset me trajnerin Brys

Përfaqësuesja e Kosovës
“Gjithçka mund të ndodhë”, ylli i Real Madridit lë të hapur mundësinë e largimit

“Gjithçka mund të ndodhë”, ylli i Real Madridit lë të hapur mundësinë e largimit

La Liga
Ekskluzive: Nazmi Gripshi i lirë nga 30 qershori, vërshohet nga ofertat si nga vendi ashtu edhe nga Evropa

Ekskluzive: Nazmi Gripshi i lirë nga 30 qershori, vërshohet nga ofertat si nga vendi ashtu edhe nga Evropa

Superliga
Kalo në kategori