Barcelona është në bisedime me Arsenalin për një marrëveshje të vonshme për sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang.

Reklama

Bordi i Arsenalit nuk ka treguar asnjë entuziazëm për shitjen e kapitenit të tyre, megjithëse Barça nuk po heq dorë.

Sipas mediumit Le 10 Sport, Barça po e shtyn Arsenalin të hapë negociatat sot për një marrëveshje huazimi me një mundësi të blerjes së përhershme.

Lista me pesë emrat e sulmuesve që Setien i kërkon ta zëvendësojë Suarezin Lista me pesë emrat e sulmuesve që Setien i kërkon ta zëvendësojë Suarezin

Ndërsa Topçinjtë nuk po pranojnë të lëkunden, Aubameyang dhe mendja e tij po shikojnë nga afër zhvillimet.

Sulmuesi është i prirur ta shohë këtë transferim, megjithëse nuk pritet të kërkojë një largim nga Arsenali.

Vetëm këtë fundjavë, trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta deklaroi se dëshiron ta shoh Aubameyangun 100 për qind në Emirates. /Telegrafi/