Barcelona është duke e konsideruar një huazim të sulmuesit të Chelseat, Alvaro Moratas.

Sipas gazetës Sport që është e afërt me klubin katalunas tashmë Barcelona ka filluar sondazhet brenda klubit.

Sulmuesi i Chelseat mund ta lërë Stamford Bridgen që në dimër, pasi nuk po arrin të përshtatet në futbollin spanjoll.

Si do të dukej Chelsea i Maurizio Sarrit nëse blihen të gjithë lojtarët që italiani i kërkon Si do të dukej Chelsea i Maurizio Sarrit nëse blihen të gjithë lojtarët që italiani i kërkon

Për të ka interesim edhe nga klube si Sevilla dhe Atletico Madrid.

Barcelona nuk kërkon të futet në garë dhe të ofrojë shumë marramendëse, pasi e do vetëm si huazim për pjesën e dytë të kampionatit.

Chelsea dhe Barcelona kanë biseduar në kohën e fundit për Willian, por që marrëveshja mbetet larg.

Barcelona me ofertë për Willianin, Malcom plus para për ta transferuar brazilianin Barcelona me ofertë për Willianin, Malcom plus para për ta transferuar brazilianin

Morata ka kaluar në verën e vitit 2017 nga Real Madridi te Chelsea. /Telegrafi/