LAJMI I FUNDIT:

Barazohet gjithçka në finalen e madhe, De Jong shënon gol të bukur për Sevillën

Barazohet gjithçka në finalen e madhe, De Jong shënon gol të bukur për Sevillën

Nuk ka zgjatur shumë epërsia e Interit në finalen e Ligës së Evropës ndaj Sevillës.

Reklama

Romelu Lukaku kaloi klubin italian në epërsi në minutën e pestë me një gol të realizuar nga penalltia.

Por vetëm shtatë minuta më vonë, Sevilla arriti të barazojë rezultatin.

Jesus Navas asistoi për mrekulli nga krahu i djathtë, ndërsa sulmuesi Luuk De Jong shënoi një gol të bukur me kokë për 1-1.

Dy skuadrat po bëjnë një ndeshje të madhe në Koln, teksa pritet spektakël deri në fundin e ndeshjes. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori