Bayern Munich dhe Liverpool pa zhvillojnë një ndeshje më të hapur se sa ajo para tri javësh.

Pjesa e parë është mbyllur 1-1.

Fillimisht shënuan mysafirët me Sadio Mane që shënoi për 1-0, pasi pranoi një top afër zonës, shmangu portierin dhe gjeti portën me një gjuajtje.

Nuk vonoi shumë dhe bavarezët e barazuan ndeshjen.

Ishte Joel Matip që në tentim ta largojë topin shënoi në portën e tij (1-1).

Ky rezultat e dërgon tutje Liverpoolin nëse ndeshje mbyllet kështu./Telegrafi/