LAJMI I FUNDIT:

Banega i kërkon falje Contes pas eksesit në finalen e Ligës së Evropës

Banega i kërkon falje Contes pas eksesit në finalen e Ligës së Evropës

Ever Banega i kërkoi falje Antonio Conte pasi ishte tallur me trajnerin italian gjatë finales së Ligës së Evropës midis Sevillas dhe Interit.

Reklama

Pas pesë sezonesh me ekipin e La Ligas, ish-mesfushori argjentinas i Interit i dha lamtumirën e tij ekipit të Sevillas për t’u transferuar në Al-Shabab.

Dhe gjatë konferencës për shtyp, ai i kërkoi falje trajnerit të Nerazzurriëve pas një grindjeje të shëmtuar midis të dyve gjatë finales së Ligës së Evropës.

Plas sherri në finale, Banega ia përmend parukën Contes dhe trajnerin italian e tradhtojnë nervat: Do të pres këtu pas ndeshjes
Lexo po ashtu Plas sherri në finale, Banega ia përmend parukën Contes dhe trajnerin italian e tradhtojnë nervat: Do të pres këtu pas ndeshjes

Banega e kishte pyetur Conten nëse e kishte parukën e vërtetë dhe kjo kishte nxitur një përplasje verbale mes dyve.

“Ishte një moment nxehtësie. Unë i kërkoj falje Contes, nëse ai ishte i shqetësuar nga ajo që unë bëra”, ka thënë Banega.

32-vjeçari kaloi një sezon në Giuseppe Meazza para se të bashkohej përsëri me Sevillan në vitin 2017 dhe ish-përfaqësuesi i Argjentinës kontribuoi me gjashtë gola dhe shtatë asistime gjatë kohës së tij me Inter. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori