LAJMI I FUNDIT:

Plas sherri në finale, Banega ia përmend parukën Contes dhe trajnerin italian e tradhtojnë nervat: Do të pres këtu pas ndeshjes

Plas sherri në finale, Banega ia përmend parukën Contes dhe trajnerin italian e tradhtojnë nervat: Do të pres këtu pas ndeshjes

Sevilla dhe Inter kanë zhvilluar një finale spektakolare në Ligën e Evropës.

Reklama

Megjithatë trofeu shkoi në Spanjë, pasi klubi spanjoll triumfoi me rikthim 3-2.

Por një përleshje ka ndodhur në fushë mes mesfushorit argjentinas Ever Banega dhe trajnerit të Interit, Antonio Conte.

Gjithçka ndodhi në minutën e 16-të të sfidës, kur Interi pretendonte për një penallti të dytë pas prekjes me dorë në zonë nga Diego Carlos, por si italianët nuk mendoi gjyqtari i ndeshjes.

Conte u shfaq i nervozuar me vendimin e gjyqtarit, teksa Banega u afrua afër tij dhe e tërboi edhe më shumë.

“Më lerë pak ta shoh parukën”, ishin fjalët e argjentinasit i cili bënte me dorë në flokët e Contes.

Kaq ka mjaftuar që Conten ta tradhtojnë nervat dhe t’i vërsulet argjentinasit, por u ndalua nga stafi i tij.

Trajneri italian nuk është përmbajtur fare teksa ka kërcënuar argjentinasin se do ta pres pas ndeshjes për t’i qëruar hesapet.

Jesus Navas dhe Ever Banega  (Photo by Lars Baron/Getty Images)

Ky kërcënim i Contes u dëgjua nga gjyqtari kryesor që vendosi ta ndëshkoj me karton të verdhë trajnerin.

Megjithatë nga kjo përplasje, në fund i fituar doli Banega pasi shpëtoi pa karton, por edhe ngriti në fund të ndeshjes trofeun e Ligës së Evropës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

La Liga
“Kam faj unë që nuk është në kulmin e karrierës”, Guardiola flet për lojtarin që Man City pagoi 50 milionë euro

“Kam faj unë që nuk është në kulmin e karrierës”, Guardiola flet për lojtarin që Man City pagoi 50 milionë euro

Premier League
Çeku flet për stadiumin nacional: Nuk besoj që një projekt kaq i rëndësishëm duhet të shndërrohet në betejë lokale

Çeku flet për stadiumin nacional: Nuk besoj që një projekt kaq i rëndësishëm duhet të shndërrohet në betejë lokale

Superliga
Real Madrid monitoron situatën e Victor Osimhen

Real Madrid monitoron situatën e Victor Osimhen

La Liga
Zbulohen fitimet e gjyqtarëve të Ligës Premier, fitojnë shifra marramendëse

Zbulohen fitimet e gjyqtarëve të Ligës Premier, fitojnë shifra marramendëse

Premier League
Uli Hoeness me fjalë që pak kush mund t'i priste për Leroy Sane

Uli Hoeness me fjalë që pak kush mund t'i priste për Leroy Sane

Bundesliga
Kalo në kategori