LAJMI I FUNDIT:

Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1
Reklama

Monaco kishte iniciativën, kishte dy penallti, iu anulua një gol dhe në fund pikët shkuan te Nice që fituan 1-0.

Klubi nga principata kishte penallti që në minutën e 11-të, ku përsipër e mori të gjuajë Folarin Balogun, por gjuajtja e tij u prit nga polaku Marcin Bulka.


Edhe në pjesën e dytë, pikërisht në minutën e 55-të u akordua sërish penallti për Monacon dhe sërish gjuajti Balogun, por sërish priti Bulka.

Sulmuesi që u ble për 30 milionë euro nga Arsenali këtë verë u kthye në fytyrën tragjike te Monaco dhe u zëvendësua.

Zëvendësuesi i tij Wissam Ben Yeder, arriti të shënojë, por që goli u anulua për pozicion jashtë loje.

Kur pritej që ndeshja të mbyllej baras, doli në skenë Jeremy Boga, që shënoi pas një sllallomi për 1-0 për Nice, që tani marrin vendin e parë, duke e lënë Monacon të dytën. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori