LAJMI I FUNDIT:

Ballkani mposht Dritën në dramën e pesë golave, prek titullin me një dorë

Ballkani mposht Dritën në dramën e pesë golave, prek titullin me një dorë

Ballkani ka shënuar fitore ndaj Dritës me rezultat 3-2 në derbin e javës së 31-të në BKT Superligën e Kosovës.  

Pjesa e parë edhe pse kishte raste gola nuk solli, duke bërë që skuadrat të shkonin në pushim me rezultat të barabartë.

Me të filluar pjesa e dytë Ballkani gjeti golin e epërsisë në minutën e 50-të, kur Ermal Krasniqi bukur u fut në zonë me disa driblime, duke gjuajtur drejt portës, ndërsa topi i devijua nga Ilir Blakqori, që shënoi në portën e tij për 1-0.

Vetëm katër minuta më pas sërish një gabim në mbrojtjen e gjilanasve, solli gol.

Nazmi Gripshi përfitoi nga pasimi i gabuar i portierit Faton Maloku, duke quar topin në rrjetë për 2-0.

Por Drita nuk u pajtua me këtë rezultat dhe filloi sulmet drejt portës së Stivi Frashërit.

Ndeshja u hap në minutën e 78-të, kur Almir Kryeziu shënoi gol të bukur për 2-1, pas disa kalimeve.

Në minutën e 89-të, Albin Tahiri barazoi shifrat duke shënuar për 2-2, pas një goditje të bukur me kokë.

Kur pritej që ndeshja të mbyllej baras, në skenë doli Ermal Krasniqi që shënoi për 3-2.

Me këtë fitore ka 69 pikë, 14 më shumë se Drita dhe Gjilani, dhe vetëm një barazim në pesë ndeshjet e fundit e shpall kampion. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Nuk është asgjë e garantuar për Real Madridin - agjentët e Mbappes takohen me gjigantin evropian

Nuk është asgjë e garantuar për Real Madridin - agjentët e Mbappes takohen me gjigantin evropian

La Liga
Laporta i njofton dy lojtarët se nuk kanë vend te Barcelona

Laporta i njofton dy lojtarët se nuk kanë vend te Barcelona

La Liga
Tifozët e Real Madridi nuk kanë durim më me Ancelottin shkaku i trajtimit që po i bën një lojtarit

Tifozët e Real Madridi nuk kanë durim më me Ancelottin shkaku i trajtimit që po i bën një lojtarit

La Liga
John Obi Mikel thotë se top lojtari po transferohet te Chelsea

John Obi Mikel thotë se top lojtari po transferohet te Chelsea

Premier League
Kishte përballë edhe lojtarë si Messi dhe Ronaldo – por Kimmich zgjodhi ish-dështakun e Chelseat si kundërshtarin më të vështirë

Kishte përballë edhe lojtarë si Messi dhe Ronaldo – por Kimmich zgjodhi ish-dështakun e Chelseat si kundërshtarin më të vështirë

Bundesliga
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Kalo në kategori