Ballkani mposht Dritën në dramën e pesë golave, prek titullin me një dorë

Ballkani ka shënuar fitore ndaj Dritës me rezultat 3-2 në derbin e javës së 31-të në BKT Superligën e Kosovës.

Pjesa e parë edhe pse kishte raste gola nuk solli, duke bërë që skuadrat të shkonin në pushim me rezultat të barabartë.

Me të filluar pjesa e dytë Ballkani gjeti golin e epërsisë në minutën e 50-të, kur Ermal Krasniqi bukur u fut në zonë me disa driblime, duke gjuajtur drejt portës, ndërsa topi i devijua nga Ilir Blakqori, që shënoi në portën e tij për 1-0.

Vetëm katër minuta më pas sërish një gabim në mbrojtjen e gjilanasve, solli gol.

Nazmi Gripshi përfitoi nga pasimi i gabuar i portierit Faton Maloku, duke quar topin në rrjetë për 2-0.

Por Drita nuk u pajtua me këtë rezultat dhe filloi sulmet drejt portës së Stivi Frashërit.

Ndeshja u hap në minutën e 78-të, kur Almir Kryeziu shënoi gol të bukur për 2-1, pas disa kalimeve.

Në minutën e 89-të, Albin Tahiri barazoi shifrat duke shënuar për 2-2, pas një goditje të bukur me kokë.

Kur pritej që ndeshja të mbyllej baras, në skenë doli Ermal Krasniqi që shënoi për 3-2.

Me këtë fitore ka 69 pikë, 14 më shumë se Drita dhe Gjilani, dhe vetëm një barazim në pesë ndeshjet e fundit e shpall kampion. /Telegrafi/

Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

"90 për qind e gjyqtarëve anojnë nga Real Madridi", rikthehet deklarata e ish-gjyqtarit të La Ligës pas El Clasicos