LAJMI I FUNDIT:

Ballkani ‘blindon’ gjashtë yje me kontrata të reja disavjeçare, mes tyre edhe Blendi Baftiu e Edvic Kuc

Ballkani ‘blindon’ gjashtë yje me kontrata të reja disavjeçare, mes tyre edhe Blendi Baftiu e Edvic Kuc

Klubi nga Suhareka, Ballkani ka njoftuar zyrtarisht rinovimin e kontratave me gjashtë lojtarë të ekipit të parë, duke treguar besimin tek ta dhe seriozitetin e klubit për të vazhduar në nivele të larta.

Ballkani është lider i Superligës së Kosovës pas 14 javëve të zhvilluara dhe nga shumë njohës të sportit po cilësohet si favoriti kryesor për të fituar titullin.

Drejtuesit e klubit nga Suhareka kanë investuar shumë në vitet e fundit duke ofruar shumë yje të njohura të futbollit kosovar, ndërsa tani po synon t’i mbajë edhe për shumë vite.

Është faqja zyrtare e klubit të Ballkanit në Facebook që ka konfirmuar zyrtarisht që kanë arritur marrëveshje rinovimi me gjashtë lojtarë të njohur nga ekipi i parë.

Arbër Prekazi, Edvin Kuc, Blendi Baftiu, Kushtrim Gashi, Albin Kapra dhe Egzon Sinani janë lojtarët që kanë nënshkruar kontratë të reja të rinovuara.

Reklama

Dyshja e mesfushës, Kuc dhe Gashi janë dy lojtarët me kohëzgjatjen më të madhe të kontratës, pasi kanë nënshkruar deri në vitin 2024.

Mbrojtësit Prekazi, Sinani dhe Kapra kanë nënshkruar kontrata të vlefshme deri në vitin 2023, ndërsa ylli i skuadrës, Baftiu deri në vitin 2022. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Kalo në kategori