Ndërkohë që është në pritje të publikimit të materialeve të reja muzikore, Baby G është mjaft aktive në rrjetet sociale.

Këngëtarja numëron mbi 429 mijë ndjekës në Instagram, ku vazhdimisht poston fotografi për çastet që vendos t’i ndajë me fansat e saj.

View this post on Instagram

Summer ready 🌞

A post shared by BabyG (@babygee) on Apr 4, 2019 at 10:50am PDT

Ndërsa në kuadër të imazheve të publikuara, nuk mungojnë edhe ato që vënë në plan të parë dukjen e Gordana Kingjit (emri i vërtetë i Baby G).

Të gjitha lajmet nga Baby G Të gjitha lajmet nga Baby G

Të tilla fotografi, ajo ka postuar këto ditë duke pozuar me bikini dhe duke treguar se është e gatshme për verë.

View this post on Instagram

I like the effect

A post shared by BabyG (@babygee) on Apr 4, 2019 at 3:02pm PDT

“It’s me” është një prej projekteve më të fundit muzikore të Baby G, ndërsa këngëtarja ja paralajmëruar projektin e ri që do ta sjellë në një të ardhme të afërt.  /Telegrafi/