Babai i yllit të Paris Saint-Germain, Neymar, po hedh gjithçka përpara në sigurimin e tij për një transferim të birit në Real Madrid.

Sipas raporteve të mediumit Liberation, Neymar Snr fluturoi nga Brazili në Paris më 24 prill, ku u takua me super agjentin Pini Zahavi.

Agjenti izraelit është tani pjesë e rrethit të Neymarit dhe ndihmoi atë të transferohej nga Barcelona gushtin e kaluar për një shifër rekord botëror prej 222 milionë eurosh.

Neymar dëshiron t'i bashkohet Ronaldos te Real Madridi Neymar dëshiron t'i bashkohet Ronaldos te Real Madridi

Neymar Snr shkoi direkt në bisedime me Zahavin pas mbërritjes së tij, ku u kërkua që një largim nga PSG të sigurohej këtë verë.

Neymar së bashku me babanë e tij (Getty Images)

“Neymar Snr shprehimisht i kërkoi atij që të hapte dyert e klubeve të mëdha”, zbuloi një i besuar i kampit të brazilianit.

Zahavi sugjeroi disa destinacione, megjithatë një kthim në Barça dhe një lëvizje në Angli thuhet se u përjashtuan.

Perez përfshinë Iscon në ofertën e re 400 milionëshe për Neymarin Perez përfshinë Iscon në ofertën e re 400 milionëshe për Neymarin

Gjithçka tani tregon se Real Madridi është zgjedhja e vetme për Neymarin.

Më parë këtë javë, burimet e mediave të Madridit sugjeruan se Reali ishte i sigurt se mund të arrijnë nënshkrimin e Neymar për 260 milionë euro. /Telegrafi/

PSG mund të detyrohet ta shesë Neymarin shkaku i Fair Play Financiarit PSG mund të detyrohet ta shesë Neymarin shkaku i Fair Play Financiarit