Azet ka vazhduar të publikojë projekte të reja muzikore.

Reperi shqiptar me famë mbarë evropiane nuk ka treguar shenja të ngadalësimit në vitin 2019.

Ai ka publikuar tashmë projektin e ri “Wenn Die Sonne Untergeht” që në shqip do të thotë “Kur Dielli Perëndon”.

View this post on Instagram

Hi ich bin Azet und ich liebe Mangos🥭 .

A post shared by AZET (@kmn_azet) on Jan 11, 2019 at 12:07pm PST

Klipi ku Azet vjen në bashkëpunim me Zunan është realizuar në Panama nga Fati TV.

Reperi shqiptar qëndroi në Panama së fundmi për pushime dhe për realizimin e dy videoklipeve të fundit të cilat i publikoi menjëherë.

Kënga është punuar nga top producenti, Lucry.

View this post on Instagram

Pshhhhhtt.

A post shared by AZET (@kmn_azet) on Dec 25, 2018 at 1:15pm PST

Ndërkaq, projekti është në kuadër të albumit Super Plus nga Zuna, ku janë disa bashkëpunime me Azetin.

Si në çdo këngë edhe këtu Kosova dhe Shqipëria janë temë në tekstin e këngës.

Së fundmi Azet publikoi nga Panama klipin e xhiruar atje “Lelele” që u pëlqye tepër nga publiku. /Telegrafi/