Dhurata Dora, e cila tashmë ka kaluar kufijtë me projektet e suksesshme ndërkombëtare siç duket nuk ka të ndalur.

Këngëtarja shqiptare së fundmi është ngjitur në skenën e “Redbull Soundclash 2019” në Stuttgart të Gjermanisë para rreth 15 mijë personave.

E njëjta i është bashkangjitur hip hop yllit shqiptar, Azet, gjatë performancës të këngës së tij në gjuhën shqipe, “S’kam kohë”.

Interpretimi i tyre u duartrokit nga mbarë publiku dhe ky projekt doli edhe më bukur i kënduar nga dy yjet.

Performancën e tyre të mahnitshme mund ta ndiqni në videon e mëposhtme:

Në ndërkohë, pjesë e këtij evenimenti madhështor ishte edhe reperja nga Lucerne, Loredana Zefi, teksa interpretoi disa nga hitet e saj.

Të gjitha lajmet nga Loredana Zefi Të gjitha lajmet nga Loredana Zefi

Ditë më parë, Lori u shpall një nga artistet më të dëgjuara në Zvicër që mblodhi një shifër mbresëlënëse- plot 280 milionë transmetime në platformën Spotify në vitin 2019. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Redbull Soundclash 19 @dafineneziri @redbullmusicde

A post shared by Loredana (@loredana) on Dec 10, 2019 at 11:18am PST