LAJMI I FUNDIT:

Axel Witsel rrugës për në Atletico Madrid

Axel Witsel rrugës për në Atletico Madrid

Axel Witsel ka bërë zgjedhjen e tij, pasi mesfushori belg ka vendosur ta vazhdojë karrierën te Atletico Madridi.

Lojtari kërkohej nga Los Angeles Galaxy dhe Marseille, por në fund është futur në garë klubi madrilen që ka fituar shërbimet e Witsel.

Aktualisht e vetmja gjë që mungon është nënshkrimi për të zyrtarizuar transferimin e tij në Spanjë nga fillimi i javës së ardhshme.

Këtë të hënë, Witsel – kontrata e të cilit me Borussia Dortmund përfundon në fund të qershorit – pritet të kalojë testet e zakonshme mjekësore ndërsa nënshkrimi do të bëhet të martën.

Do të jetë një kontratë njëvjeçare me opsion edhe për një sezon shtesë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Lavdim Pireva
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori