Artistja e njohur shqiptare, Aurela Gaçe, ka prezantuar së fundmi projektin e ri muzikor.

“99 sfida” mban titullin kënga e radhës e këngëtares, të cilën e ka kompletuar edhe nga ana vizuale.

“99 herë të bie s’ndal. Prapë do të ringrihem, prapë do t’ia dalë”, tha ajo në njoftimin e këngës.

Teksti është shkruar nga Alban Kondi, Erion Isai dhe Aurela, kurse për muzikën është përkujdesur Kledi Bahiti.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Miksimi dhe masterizimi i këngës u bë nga Shpëtim Saraçi dhe siç ka thënë Gaçe, kjo përfaqëson më së miri idealet e besimet e saj.

Foto: Screenshot/YouTube

Ky projekt përcjell një mesazh të qartë që njerëzit nuk duhet të dorëzohen asnjëherë pavarësisht sfidave.

Reklama

Të plotë tashmë mund ta gjeni në YouTube, në kanalin zyrtar të Aurelës. /Telegrafi/

Reklama