LAJMI I FUNDIT:

Atletico Madridi dëshiron rinovimin e kontratave me katër yjet e ekipit, por u kërkon të ulin pagat

Atletico Madridi dëshiron rinovimin e kontratave me katër yjet e ekipit, por u kërkon të ulin pagat

Atletico Madridi po përballet me një sërë zgjedhjesh vendimtare në 12 muajt e ardhshëm, pasi ata kërkojnë të planifikojnë për vitet e ardhshme. Jo vetëm që Diego Simeones i skadon kontrata, por tetë lojtarëve u skadon kontrata në verën e vitit 2024.

Reklama

Të tillë si Geoffrey Kondogbia, Yannick Carrasco dhe madje edhe portieri Ivo Grbic janë largime të mundshme këtë verë sipas gazetës Marca, megjithëse asnjëri nuk ka nënshkruar ende një marrëveshje në një mënyrë ose në tjetrën.

Ndërkohë që edhe Axel Witselit i skadon kontrata, dhe pritet të përfundojë periudhën e tij me klubin spanjoll në fund të sezonit të ardhshëm.

Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë
Lexo po ashtu Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë

Katër të tjerëve pritet t’u ofrohen marrëveshje të reja. Kryesuesi mes tyre është kapiteni Koke, i cili do të jetë 32 vjeç sezonin e ardhshëm. Stefan Savic do të mbushë 33 vjeç, Alvaro Morata do të jetë 31 vjeç dhe Mario Hermoso do të jetë në kulmin e tij teorik me 28 vjet.

Ai që ka marrë më shumë vëmendje deri tani është Morata, për faktin se po tërheq interesim nga klubet e Serie A. Ai thuhet se është i gatshëm të ulë pagën e tij për të nënshkruar një marrëveshje të re.

Siç duket, Atletico dëshiron që Koke, Hermoso dhe Savic të bëjnë të njëjtën gjë. Gazeta Marca thekson faktin se kur të katër nënshkruan marrëveshjet e tyre aktuale, forcat e tregut nënkuptonin që Los Colchoneros u dha atyre marrëveshje të mëdha.

Meqë të katër po shikojnë kontratat e tyre përfundimtare të mëdha, vetë lojtarët ka të ngjarë të shikojnë nëse duan të luajnë ditët e tyre të fundit në nivelin më të lartë në Madrid, me përjashtim të Hermoso, apo të kërkojnë një sfidë të re.

Në rastin e Savicit dhe Kokes, duket shumë e mundshme që ata të qëndrojnë si anëtarë të vendosur në ekipin e parë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori