LAJMI I FUNDIT:

Atletico Madrid 2-0 Celta Vigo, notat e lojtarëve

Atletico Madrid 2-0 Celta Vigo, notat e lojtarëve

Atletico Madridi ka fituar në shtëpi me rezultat 2-0 ndaj Celta Vigos në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të në La Liga.

Reklama

Ekipi i Diego Simeones ka marrë edhe fitoren e dytë në kampionat, fitore e cila e ka rikthyer përsëri në top katërshe.

Golat në këtë ndeshje për Los Colchoneros u shënuan nga mbrojtësi Renan Lodi (36’, 60’).

Atletico Madridi vazhdon me fitore, mposht Celta Vigon dhe kthehet në top katërshe
Lexo po ashtu Atletico Madridi vazhdon me fitore, mposht Celta Vigon dhe kthehet në top katërshe

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht braziliani Lodi, i cili pas dy golave u vlerësua me notë 8.3.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Yannick Carrascon që u notua me 6.1.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ligat tjera
Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Ligue 1
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori