LAJMI I FUNDIT:

Atë që nuk e bëri te Milani për një sezon, Silva e bëri te Sevilla në debutim

Atë që nuk e bëri te Milani për një sezon, Silva e bëri te Sevilla në debutim

Andre Silva e prezantoi vetën në La Liga në mënyrën më të mirë të mundshme.

Reklama

Portugezi arriti të shënojë het-trik në debutimin e tij me Sevillan ndaj Rayo Vallecanos, ku skuadra e tij fitoi me rezultat 1-4.

22-vjeçari u huazua këtë verë të klubi spanjoll nga Milani, por me të drejtë blere.

GdS parashikon tetë skuadrat e para në Serie A për sezonin 2018/19
Lexo po ashtu GdS parashikon tetë skuadrat e para në Serie A për sezonin 2018/19

Het-triku nga ai ka bërë që të gjithë mediat dhe tifozët në rrjetet sociale të flasin për atë, duke bërë krahasime të ndryshme në mes dy ligave.

Silva në 24 ndeshje për Milanin kishte shënuar vetëm dy gola, duke u konsideruar kështu një dështim i madh pasi ai u ble nga Porto me pritshmëri të mëdha.

Pas golave ndaj Vallecanos portugezi është bërë lojtari i parë në shekullin XXI që shënon het-trik në debutimin e tij në La Liga.

I fundit që e kishte arritur këtë ishte Romario në sezonin 1993/94 me Barcelonën.  /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

La Liga
Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Serie A
Gjilani dhe Prishtina luftojnë për trofeun, të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës që nga pavarësimi i futbollit kosovar

Gjilani dhe Prishtina luftojnë për trofeun, të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës që nga pavarësimi i futbollit kosovar

Superliga
Kalo në kategori