Atalanta 1-4 Roma, notat e lojtarëve

Roma ka fituar me rezultat të thellë 4-1 në udhëtim te Atalanta në ndeshjen e vlefshme për javën e 18-të në Serie A.

Giallorossët kanë triumfuar në një udhëtim që cilësohej si shumë i vështirë, duke marrë fitoren e dytë radhazi dhe duke vazhduar ngjitjen në tabelën e kampionatit elitar italian.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Luis Muriel (45+) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënuan Tammy Abraham (1’, 82’), Nicolo Zaniolo (27’) dhe Chris Smalling (72’).

Roma fiton thellë në udhëtim te Atalanta
Lexo po ashtu Roma fiton thellë në udhëtim te Atalanta

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte sulmuesi anglez, Abraham, i cili pas dy golave të shënuar u notua me 8.0.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për portierin e vendasve, Juan Musso që u vlerësua me notë 5.5.

Për 24 minuta në këtë ndeshje luajti mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti, i cili u notua me 6.4, ndërsa Marash Kumbulla nuk arriti të notohej pas inkuadrimit në minutat shtesë.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/

Ndoshta penalltia më e keqe e ekzekutuar në histori të futbollit - ylli i Osasunas, fytyra tragjike ndaj Valencias

Real Madridi

Real Madridi "kërcënon" Mbappen para Kampionatit Evropian dhe Lojërave Olimpike

Pochettino kërcënon futbollistët e tij pas përplasjes në fushë dhe tregon se kush është ekzekutuesi kryesor i penalltisë

Palmer thyen heshtjen dhe flet për incidentin e penalltisë me Madueken e Jacksonin

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

E zbulon njëri nga investitorët arsyen e vërtetë se përse Barcelona e la Messin të largohej drejt PSG-së