Astrit Selmani i jashtëzakonshëm, realizon ‘het-trick’ brenda 15 minutave

Astrit Selmani ka arritur që të realizoj tre gola brenda 15 minutave.

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës që aktivizohet në Suedi me Hammarbyn, ka qenë i papërmbajtshëm në duel me Kalmarin.

Selmani e nisi ndeshjen si gjithmonë nga minuta e parë, derisa golin e parë e realizoi në minutën e pestë për 1-0.

Për golin e dytë mitrovicasi u përkujdes në minutën e 19-të, duke shënuar nga afërsia.

E në minutën e 22-të, Selmani kompletoi het-trickun e tij të parë në kampionat me Hammarbyn.

Kur po luhet minuta e 31-të e ndeshjes, Hammarby është duke fituar 3-1 ndaj Kalmar dhe Selmani ka mundësi të shënoj edhe më shumë gola.

Për reprezentuesin kosovar kjo ishte hera e dytë që shënon het-trick me fanellën e Hammarbyt, pasi një gjë të tillë e kishte bërë edhe në Ligën e Konferencës ndaj Mariborit. /Telegrafi/

Xabi Alonso ka vendosur një rekord të ri historik në futboll, pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Ronald Araujo afër largimit nga Barcelona? Agjenti i tij në bisedime me klubin e njohur

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Cristiano Ronaldo bëri një gabim shumë të madh kur parashikoi tre favoritët për Ligën e Kampionëve