Klubet nga Liga Premier janë vënë në garë për huazimin e mesfushorit në pronësi të Chelseat, Danny Drinkwater.

29-vjeçari aktualisht është i huazuar te Burnley, mirëpo Lancashire Live raporton se futbollisti anglez mund të ndërrojë skuadër.

Aston Villa dhe Newcastle Unitedi janë dy klubet që kanë shprehur interesim për shërbimet e Drinkwater për pjesën e dytë të sezonit.

Danny Drinkwater (Foto: George Wood/Getty Images/Guliver)

Nëse arrihet marrëveshja me Chelsean, atëherë lojtari mund të luajë te ndonjëra prej këtyre skuadrave, ku mund të nënshkruajë këtë muaj.

Mirëpo, që të ndodhë kjo, ato duhet t’ia japin pagën e majme prej 110.000 funtesh (129.000 euro) në javë. /Telegrafi/