Astana dhe Manchester Unitedi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën e Evropës.

Djajtë e Kuq janë mysafirë të Astanas në ndeshjen e pestë të vlefshme për grupin L.

Ekipi i Ole Gunnar Solskajer ka siguruar tashmë kalimin e grupeve dhe do të luaj për prestigj këtë takim në Kazakistan.

Kështu, trajneri norvegjez ka vendosur të luaj në këtë ndeshje me lojtar të rinj, përveç portierit Grant, Luke Shaw dhe Jesse Lingard janë lojtar

Astana: Eric; Rukavina, Logvinenko, Postnikov, Shomko; Maevski, Sigurjonsson; Beysebekov, Rotariu, Murtazayev; Khizhnichenko.

Man Utd: Grant; Laird, Tuanzebe, Bernard, Shaw; Garner, Levitt, Lingard; Gomes, Chong, Greenwood.

/Telegrafi/