LAJMI I FUNDIT:

Asensio ka vendosur tashmë, refuzon Ligën Premier për një kampionat tjetër

Asensio ka vendosur tashmë, refuzon Ligën Premier për një kampionat tjetër

Marco Asensio tashmë ka marrë një vendim. Lojtari do të largohet nga Real Madridi, do ta zyrtarizojë së shpejti dhe do të nisë një aventurë të re larg klubit të bardhë, ku ka kaluar shtatë sezone.

Reklama

Sipas gazetës Marca, ylli spanjoll, i cili kishte disa opsione në tavolinë, tashmë e ka vendosur të ardhmen.

Të parët që mbërritën ishin Emery dhe Aston Villa e tij. Pas disa muaj negociatash, lojtari i ka bërë të ditur klubit të Ligës Premier se nuk do ta pranojë ofertën e tij dhe për rrjedhojë nuk do të transferohet në Angli.

Kroos zbulon largimin e parë nga Real Madridi
Lexo po ashtu Kroos zbulon largimin e parë nga Real Madridi

Të gjitha rrugët të çojnë që Asensio të luajë për PSG-në e re sezonin e ardhshëm.

Tani pa Messin dhe ndoshta pa Neymar, Asensio do donte të vazhdonte në Ligën e Kampionëve, një garë që i ka dhënë atij gëzimet e mëdha të karrierës së tij duke luajtur për Real Madridin.

Asensio lidhet me një transferim te Paris Saint-Germain
Lexo po ashtu Asensio lidhet me një transferim te Paris Saint-Germain

Takimet mes argjentit Jorge Mendes dhe drejtorit sportiv të PSG-së, Luis Campos, janë përsëritur ditët e fundit dhe pas refuzimit ndaj Aston Villas, Asensio do të jetë një lojtar i PSG-së me kontratë afatgjatë, gjë që është negociuar mes palëve.

Duhet mbajtur mend se Asensio do të mbërrinte si lojtar i lirë te skuadra parisiene, kështu spanjolli mund të marrë një bonus nënshkrimi ose një kontratë më të vlefshme. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori