Nga dita e sotme (e shtunë) ka filluar Muaji i Shenjtë i Ramazanit.

Të gjithë admiruesit e fesë islame për një muaj të tërë do të agjërojnë deri në fund, e një ditë më pas vjen festa e Fitër Bajramit.

Njerëzit në rrjete sociale kanë qenë të shumtë që përmes postimeve kanë uruar njëri-tjetrin për agjërim sa më të lehtë.

Engjëllusha Salihu (Foto: Instagram)

Një gjë e tillë nuk është anashkaluar as nga emrat e njohur në estradë, të cilët uruan fansat për muajin e madhërishëm.

Disa prej tyre janë edhe vet agjërues sikurse artisti i njohur, Gold AG dhe këngëtarja Leonora Jakupi.

Engjëllusha Salihu, Yll Limani, Blerim Destani, Donald Veshaj, Beatrix Ramosaj, Gjiko, Gold AG dhe Leonora Jakupi – janë vetëm disa nga emrat që uruan Ramazanin.

Më poshtë ua sjellim postimet e tyre të plota:

Yll Limani (Foto: Instagram)

Blerim Destani (Foto: Instagram)

Vedat Bajrami (Foto: Instagram)

Donald Veshaj (Foto: Instagram)

Beatrix Ramosaj (Foto: Instagram)

Gjiko (Foto: Instagram)

Leonora Jakupi (Foto: Instagram)

/Telegrafi/