LAJMI I FUNDIT:

Arsenali pritet të dërgojë ofertë në drejtim të Juventusit për Arthur Melon

Arsenali pritet të dërgojë ofertë në drejtim të Juventusit për Arthur Melon

Arthur Melo është ndër lojtarët e parë që do të largohet nga Juventusi gjatë afatit kalimtar të verës.

Reklama

Mesfushori brazilian po kalon edhe vitin e tij të dytë në Juventus, por pa arritur të lë gjurmë.

25-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 31 ndeshje në të gjitha garat, kryesisht i inkuadruar nga banka rezervë pasi ka vetëm 1533 minuta të luajtura.

E ardhmja e tij është larg Juventusit pasi braziliani dëshiron një klub ku luan rregullisht.

Arsenali vazhdon të insistojë për transferimin e mesfushorit me trajnerin Mikel Arteta që e pëlqen jashtëzakonisht shumë atë.

Ka luajtur me të tre, Arthur zbulon sekretet e Ronaldos, Neymar dhe Messit
Lexo po ashtu Ka luajtur me të tre, Arthur zbulon sekretet e Ronaldos, Neymar dhe Messit

‘Topçinjtë’ e kërkuan atë edhe në janar, por sipas mediave në Angli dhe Itali gjatë verës pritet të dërgojë një ofertë prej 40 milionë euro për transferimin e tij.

Mbetet të shihet nëse Arthur do ta pranojë Arsenalin, pasi Juventus është i gatshëm ta pranojë ofertë e londinezëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Përfaqësueset
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

La Liga
Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Xhudo
Kalo në kategori