Arsenali i pamëshirshëm ndaj Slavias, fiton si mysafir dhe kalon në gjysmëfinale

Arsenali ka arritur të shënojë fitore si mysafir i Slavia Pragës në ndeshjen e dytë kthyese të Ligës së Evropës me rezultat 4-0.

Ndeshja e parë ishte e barabartë dhe u mbyll 1-1, duke bërë që shumë të mendonin se ndeshja kthyese do të jetë më e fortë.

Por të besuarit e Mikael Artetas e nisën shumë mirë takimin. Emile Smith Rowe shënoi, por goli i tij u anulua për pozitë jashtë loje.

Por nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i rregullt. Rowe asistoi te Nicolas Pepe i cili shënoi për 1-0 në minutën e 18-të.

Në minutën e 20-të Arsenali rriti epërsinë në 2-0, pasi fituan një penallti, ndërsa nga pika e bardhë ishte i saktë Alexandre Lacazette.

Pas vetëm katër minutash topçinjtë larguan edhe dilemën e fituesit dhe gjysmëfinalistit.

Bukayo Saka shënoi për 3-0 në minutën 24-të të ndeshjes.

Në pjesën e parë nuk kishte më raste, ndërsa edhe në pjesën e dytë Arsenali ishte më i rrezikshëm.

Fillimisht rrezoi Lacazette në minutën e 59-të por pa sukses.

I njëjti lojtar në minuan e 77-të nuk gaboi më dhe shënoi për 4-0.

Deri në fund më gola nuk kishte dhe Arsenali siguron gjysmëfinalen ku do të takohet me Villarealin. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes