Arsenali fiton me lehtësi ndaj Watfordit, shënon edhe Mustafi

Shkodran Mustafi (Getty Images)

Arsenali ka fituar me lehtësi ndaj Watfordit me rezultat 3-0 në takimin e vlefshëm për javën e 30-të të Ligës Premier.

Skuadra e Arsene Wengerit i është kthyer fitoreve në kampionatin anglez pas tri humbjeve radhazi, duke e dominuar Watfordin për 90 minuta.

Goli i parë i ndeshjes erdhi pas tetë minutave lojë, ku Shkodran Mustafi shënoi një gol të bukur me kokë për 1-0 pas asistimit të Mesut Ozil.

Festa e Mustafit pas golit me kokë (Getty Images)

Në vazhdim të pjesës së parë të dy skuadrat patën disa raste të mira për gol, por dështuan ta gjejnë rrjetën dhe në pushim shkuan me epërsi minimale.

Edhe pjesa e dytë foli në të mirë të Topçinjve, të cilët dyfishuan epërsinë në minutën e 59-të me anë të Pierre-Emerick Aubameyang, i cili kaloi portierin për të shënuar për 2-0 pas asistimit të Henrikh Mkhitaryanit.

Aubameyang dribloi portierin (Getty Images)

Watfordi pati mundësi të mirë të kthehet në lojë në minutën e 62-të, por sulmuesi i tyre Troy Deeney nuk ishte i saktë nga penalltia, pasi Petr Cech ia priti atë.

Cech priti penalltinë e Deeney (Getty Images)

Në minutën e 77-të të ndeshjes, Mkhitaryan shfaqet përsëri në lojë, ku tani ishte ai që shënoi për 3-0 pas asistimit të Aubameyangut dhe vulosi fitoren e pastër të Arsenalit.

Mkhitaryan shënoi një gol dhe bëri një asistim (Getty Images)

Pas kësaj fitore, Arsenali mbetet në pozitën e gjashtë me 48 pikë apo 10 më pak se vendi i katërt, ndërsa Watfordi në vendin e dhjetë me 36 pikë.

Në takimin e radhës, londinezët e presin Stoke Cityn, ndërsa Watfordi udhëton drejt Liverpoolit. /Telegrafi/

Në vitin 2017 punonte në ndërtimtari, ndërsa tani ftohet nga Kroacia për në Euro 2024: Kush është Marco Pasalic

Gjyqtari përdori një rregull që pak kush e njeh në boks gjatë humbjes së Furyt nga Usyk

Davide Ancelotti duket se po largohet nga Real Madridi - ka ofertën në tavolinë

Ka dyshime se Guardiola dhe De Bruyne kanë gjetur klubin e ri - do të shkojnë atje së bashku në vitin 2025

Arne Slot u tregon drejtuesve të Liverpoolit emrat e katër lojtarëve rreth të cilëve dëshiron të ndërtojë ekipin e tij

Dalin pamjet nga reagimi i Tyson Furyt në zhveshtore pas humbjes nga Oleksandr Usyk