Arsenali fiton me lehtësi ndaj Dundalk, vazhdon paraqitjen e mirë në Ligën e Evropës

Arsenali ka fituar me rezultat të thellë 3-0 ndaj Dundalk në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve në Ligën e Evropës.

Trajneri Mikel Arteta kishte startuar në këtë ndeshje me formacion të kombinuar, ku hapësirë më shumë iu dha talentëve të klubit, por nga minuta e parë ishin në fushë edhe Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi.

Goli i parë në ndeshje erdhi pas një gabimi në mbrojtje të mysafirëve, ku shënoi Edward Nketiah në minutën e 41-të të ndeshjes.

Pa u mbyllur pjesa e parë gol të bukur realizoi edhe Joseph Willock për 2-0, rezultat me të cilin shkoi në pushim Arsenali.

Me të filluar pjesa e dytë, Nicolas Pepe, shënoi gol të bukur nga jashtë zonës për 3-0.

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Arsenali mori fitoren e dytë, që e mban në vendin e parë në grup me gjashtë pikë. /Telegrafi/

Bernd Leno i bën një premtim të madh tifozëve të Arsenalit para ndeshjes Fulham – Man City

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Për herë të parë në histori të Ligës Premier, gjyqtari i ndeshjes do të mbajë një videokamerë në kokë