LAJMI I FUNDIT:

Arsenali falënderon Mustafin edhe për angazhimin e tij jashtë fushës

Arsenali falënderon Mustafin edhe për angazhimin e tij jashtë fushës
(Foto: Twitter/Arsenal)

Shkodran Mustafi i është bashkuar skuadrës nga Bundesliga, Schalke, duke u larguar kështu nga Arsenali, skuadër ku ka luajtur nga viti 2016 dhe ka regjistruar 151 paraqitje.

Përmes një komunikate për shtyp, Topçinjtë e kanë falënderuar mbrojtësin shqiptar për kontributin dhe rolin e tij, në veçanti për dy Kupat FA të fituara.

Drejtori teknik, Edu dhe trajneri Mikel Arteta i kanë uruar sukses në karrierë dhe gjitha të mirat familjes së 28-vjeçarit.

“Musti ka qenë një lojtar kyç për ne për një kohë të gjatë. Ka luajtur rol të rëndësishëm në sezonit tim të parë si trajner dhe dua ta falënderoj për profesionalizmin dhe gatishmërinë e përhershme sa herë që është thirrur”, ka thënë Arteta duke i uruar sukses te Schalke.

Reklama

Arsenali e ka falënderuar Shkodranin edhe për angazhimin e tij jashtë fushës për dhurimin e dhjetëra mijëra racioneve ushqimore për qytetarët në krizë gjatë periudhës së pandemisë.

“Të gjithë te Arsenali i e falënderojnë Mustin për kontributin e tij në klub. I urojmë atij dhe familjes gjitha të mirat në të ardhmen”, thuhet në komunikatën e klubit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Drejtuesit e Real Madridit i ofrojnë fanellën legjendare me numër 7, Vinicius Jr befason me përgjigjen

Drejtuesit e Real Madridit i ofrojnë fanellën legjendare me numër 7, Vinicius Jr befason me përgjigjen

La Liga
Nuk dha ndonjë shfaqje për mbamendje, por Joshua shton me miliona euro pasurinë pas fitores ndaj Franklin

Nuk dha ndonjë shfaqje për mbamendje, por Joshua shton me miliona euro pasurinë pas fitores ndaj Franklin

Boks
Joshua mposht me lehtësi Franklinin dhe i dërgon mesazhe të forta Furyt e Wilderit: Jam i gatshëm për përballjen me ju

Joshua mposht me lehtësi Franklinin dhe i dërgon mesazhe të forta Furyt e Wilderit: Jam i gatshëm për përballjen me ju

Boks
Çmenduria e PSG-së për kontratën e Messit - një çek mbi tavolinë

Çmenduria e PSG-së për kontratën e Messit - një çek mbi tavolinë

Ligue 1
Pique flet për transferimin e Messit te Barcelona

Pique flet për transferimin e Messit te Barcelona

La Liga
Kryetari i Tottenhamit, Levy i ofroi Contes transferimin e Ronaldos

Kryetari i Tottenhamit, Levy i ofroi Contes transferimin e Ronaldos

Premier League
Kalo në kategori