Arsenali barazon me Crvena Zvezdan në Emirates

Arsenal's French striker Olivier Giroud misses an oppurtunity at goal during the UEFA Europa League Group H football match between Arsenal and Red Star Belgrade at The Emirates Stadium in London on November 2, 2017. / AFP PHOTO / Ben STANSALL (Photo credit should read BEN STANSALL/AFP/Getty Images)

Arsenali ka barazuar pa gola 0-0 ndaj skuadrës serbe, Crvena Zvezda, në ndeshjen e vlefshme për grupet e Ligës së Evropës.

Skuadra e Arsene Wengerit nuk ka mundur të vazhdoj serinë e fitoreve në Grupit H pasi kanë barazuar në ndeshjen e katërt pas tri fitoreve.

Topçinjtë e dominuan gjithë takimin, por pa arritur të gjejnë golin e fitoreve dhe ndeshja përfundoi me barazim pa gola.

Giroud rrezikoi disa herë gjatë pjesës së parë (Getty Images)

Në pjesën e parë, skuadra e Wengerit rrezikoi disa herë, ku rastet më të mira i pati sulmuesi francez, Olivier Giroud (12’, 35’), por në të dy rastet nuk e gjeti golin.

Edhe në pjesën e dytë të rinjtë që iu kishte besuar trajneri francez luajtën mirë dhe krijuan raste, por portieri kundërshtar ishte në ditët më të mira, duke ia siguruar një pikë skuadrës së tij pas 90 minutave.

Duel gjatë pjesës së dytë (Getty Images)

Pas këtij barazimi, Arsenali e sheh veten në pozitën e parë në grup me 10 pikë, ndërsa Zvezda renditet e dyta me pesë pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Topçinjtë  udhëton drejt skuadrës gjermane, Koln, ndërsa serbët luajnë në udhëtim te BATE Borisov. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes