LAJMI I FUNDIT:

Arsenal dhe Tottenham në garë për yllin e Romës, Amadou Diawaran

Arsenal dhe Tottenham në garë për yllin e Romës, Amadou Diawaran
Amadou Diawara. (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Amadou Diawara ka luajtur sezonin e tij të parë me fanellën e Romës, ku është dalluar në mesfushë.

Reklama

Edhe pse Giallorosët e kishin transferuar atë si një futbollist alternativ, Diawara ka shkëlqyer duke u bërë titullar i padiskutueshëm te Roma.

E falë paraqitjeve jashtëzakonisht të mira, mesfushori nga Guinea ka zgjuar interesimin e dy skuadrave të mëdha angleze.

Amadou Diawara. (Photo by Maurizio Lagana/Getty Images)

Fjala është për dy rivalët e Londrës, Arsenal dhe Tottenham Hotspur që po kërkojnë transferimin e lojtarit.

23-vjeçari që më parë ka luajtur edhe për Bolognën dhe Napolin ndihet i lumtur në Romë dhe Giallorosët nuk e kanë ndërmend të heqin dorë nga ai.

Mirëpo sipas medieve italiane nëse vije një ofertë mbi 40 milionë euro për lojtarin, atëherë te Roma do ta diskutojnë shitjen e tij.

Vlen të theksohet se interesim për mesfushorin afrikan ka treguar edhe Milan dhe Atletico Madrid. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Real Madridi largon dhe falënderon Eden Hazardin me një komunikatë me tre rreshta

Zyrtare: Real Madridi largon dhe falënderon Eden Hazardin me një komunikatë me tre rreshta

La Liga
Jurgen Klopp ka vendosur t’i dhurojë numrin 10 transferimit të tyre të madh

Jurgen Klopp ka vendosur t’i dhurojë numrin 10 transferimit të tyre të madh

Premier League
Messi konfirmon largimin nga PSG

Messi konfirmon largimin nga PSG

Ligue 1
Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Ligue 1
Fjalët e Al-Khelaifit për largimin e Leo Messit: I urojmë gjitha të mirat

Fjalët e Al-Khelaifit për largimin e Leo Messit: I urojmë gjitha të mirat

Ligue 1
Guardiola pas triumfit në FA Cup: Tani mund të flasim për tripletën, Manchester City gjithmonë në zemrën time

Guardiola pas triumfit në FA Cup: Tani mund të flasim për tripletën, Manchester City gjithmonë në zemrën time

Premier League
Kalo në kategori