LAJMI I FUNDIT:

Arsenal 2-1 Chelsea, nota e Xhakës dhe të tjerëve (Foto)

Arsenal 2-1 Chelsea, nota e Xhakës dhe të tjerëve (Foto)

Arsenali ka fituar në finalen e Kupës FA ndaj Chelseat me rezultat 2-1.

Skuadra e Arsene Wenger ka “shpëtuar” sezonin, pasi pas dështimit për tu kualifikuar në Ligën e Kampionëve, kanë fituar Kupën FA.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Alexis Sanchez (4’) dhe Aaron Ramsey (79’) për Topçinjtë, ndërsa për Blutë shënoi Diego Costa (76’).

Arsenali 'shpëton' sezonin e dështuar, mposht Chelsean dhe fiton Kupën FA (Video)
Lexo po ashtu Arsenali 'shpëton' sezonin e dështuar, mposht Chelsean dhe fiton Kupën FA (Video)

Lojtari më i vlerësuar ishte Aaron Ramsey, i cili i notua me 7.8, ndërsa nota më e ulët shkoi për Victor Moses që u notua 5.3.

Mesfushori me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka luajti për 90 minuta dhe pati paraqitje të mirë duke u notuar me 6.9. /Telegrafi/

Arsenal:

Paraqitje superiore patën edhe Sanchez, Welbeck dhe Ozil

Chelsea: 

Dështuan edhe Luiz, Courtois dhe Matic

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bundesliga
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
Kalo në kategori