LAJMI I FUNDIT:

Arsenal 2-0 Watford: Notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

Arsenal 2-0 Watford: Notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve
Arsenal - Watford (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Arsenali po vazhdon me seri pozitive pasi ka fituar 2-0 në shtëpi ndaj Watfordit në ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë të Ligën Premier.

Reklama

Skuadra e Unai Emeryt ka hyrë në një formë të mira pasi me këtë fitore ndaj Watfordit tashmë ka pesë fitore radhazi.

Golat në këtë fitore të skuadrës nga Emirates u shënuan nga Craig Cathcart (OG, 81′) dhe Mesut Ozil (84′).

Arsenali arrin fitoren e pestë me radhë në Ligën Premier, mposht Watfordin
Lexo po ashtu Arsenali arrin fitoren e pestë me radhë në Ligën Premier, mposht Watfordin

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mbrojtësi Rob Holding, i cili u vlerësua me 7.8, ndërsa nota më e ulët shkoi për Cathcart që u notua me 5.6.

Për 90 minuta në këtë ndeshje luajtën edhe dyshja shqiptare, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi, të cilët patën paraqitje të mira duke u notuar me 7.6, respektivisht 7.1. /Telegrafi/   

Arsenal:

Watford:

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Premier League
Kalo në kategori