LAJMI I FUNDIT:

Arrestohet 24 vjeçari në Mitrovicë, kishte shtënë me armë zjarri para disa ditësh

Arrestohet 24 vjeçari në Mitrovicë, kishte shtënë me armë zjarri para disa ditësh

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një 24 vjeçar në Mitrovicën e jugut, pasi që i njëjti kishte shtënë me armë zjarri.

Rasti kishte ndodhur më datën 22 shkurt 2022, transmeton Telegrafi.

“Në orët e mesditës së sotme, hetuesit e Sektorit Rajonal të Hetimeve në Mitrovicën Jugut, kanë arrestuar të dyshuarin Sh. S., 24 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës, nën dyshimin e përfshirjes në veprat penale ‘shkaktim i rrezikut përgjithshëm’ dhe ‘armëmbajtje pa leje’. Si rrjedhojë e hetimeve të zhvilluara, mbi dyshime të arsyeshme dhe provave të siguruara, dyshohet se i dyshuari me datën 22 shkurt 2022, në rrugën “Evlia Qelebia” në Mitrovicë, ka shtënë me armë zjarri”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Tutje, Policia njofton se në cilësi të provës materiale nga i dyshuari është sekuestruar një armë e gjatë e cila do t’ procedohet për ekzaminime të mëtejme.

Reklama

“Të gjitha veprimet e ndërmarra i janë paraqitur prokurorit të rastit, ku pas intervistimit, të dyshuarit me aktvendim të prokurorit i është caktuar masa e ndalimit policor”.

Rasti është iniciuar dhe po hetohet për veprat penale ‘shkaktim i rrezikut përgjithshëm’ dhe ’armëmbajtje pa leje’. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
LIVE: Marshi në mbështetje të luftës së drejt të UÇK-së, nis grumbullimi i qytetarëve

LIVE: Marshi në mbështetje të luftës së drejt të UÇK-së, nis grumbullimi i qytetarëve

Lajme
Zyrtarët serbë “kërcënojnë” me rezistencë, reagon Presidenca: Ata do të jenë përgjegjës për çdo përshkallëzim situate

Zyrtarët serbë “kërcënojnë” me rezistencë, reagon Presidenca: Ata do të jenë përgjegjës për çdo përshkallëzim situate

Lajme
Zgjedhjet në veri, Jabllanoviq: Lista Serbe do të bëjë gjithçka për të frikësuar serbët – të rinis bashkëpunimi me institucionet qendrore në Prishtinë

Zgjedhjet në veri, Jabllanoviq: Lista Serbe do të bëjë gjithçka për të frikësuar serbët – të rinis bashkëpunimi me institucionet qendrore në Prishtinë

Mirjeta Hajzeraj
Hakohet faqja zyrtare e ish-presidentit Hashim Thaçi në Facebook

Hakohet faqja zyrtare e ish-presidentit Hashim Thaçi në Facebook

Lajme
Sulmohen me shok-bombë zyrtarët policorë në veri të Mitrovicës

Sulmohen me shok-bombë zyrtarët policorë në veri të Mitrovicës

Lajme
Specialja njofton se nesër nis gjykimi ndaj Hashim Thaçit dhe të akuzuarve të tjerë

Specialja njofton se nesër nis gjykimi ndaj Hashim Thaçit dhe të akuzuarve të tjerë

Lajme
Kalo në kategori