LAJMI I FUNDIT:

Arrestohen dy shtetas të Turqisë në qendër të Shkupit

Arrestohen dy shtetas të Turqisë në qendër të Shkupit

Në orët e para të ditës së sotme policia ka arrestuar dy shtetas të Turqisë në Qendër të Shkupit, përcjell TV21. Sipas njoftimit të MPB-së, tek të njëjtit është gjetur një armë dhe gjësende të cilat dyshohet se kanë origjinë nga një vepër penale.

“Sot (25.02.2024) në ora 02:15, efektivët e policisë nga SPB-Shkup, në zonën e Qendrës kanë privuar nga liria I.G.(28) dhe O.G.(21), të dy nga Republika e Turqisë, për shkak se iu gjet një armë “Glock” në posedim të tyre dhe sende të tjera që dyshohet se kanë prejardhje nga vepra penale. Po merren masa për zbardhjen e rastit”, thonë nga MPB./tv21.tv


Në trend Lajme

Më shumë

"Kolla e keqe", infektologu Ramadani tregon tri fazat që kalon i infektuari

Mirjeta Hajzeraj
​Kush është shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci

​Kush është shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci

Kronika e Zezë
Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane dënon ashpër kërcënimin publik të Vuçiqit kundrejt shqiptarëve të Luginës

Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane dënon ashpër kërcënimin publik të Vuçiqit kundrejt shqiptarëve të Luginës

Lugina
Haradinaj kujton vëllain Enverin: Me plagë lufte në trup, i’u ndërpre jeta nga një dorë që donte të mbillte vëllavrasje

Haradinaj kujton vëllain Enverin: Me plagë lufte në trup, i’u ndërpre jeta nga një dorë që donte të mbillte vëllavrasje

Lajme

"Shkrumb e hi", pamje nga fabrika e mjedrës që u dogj në Podujevë

Kronika e Zezë
Përleshje me armë mes dy grupeve në Gjakovë – policia në kërkim të një personi

Përleshje me armë mes dy grupeve në Gjakovë – policia në kërkim të një personi

Kronika e Zezë
Kalo në kategori