LAJMI I FUNDIT:

Arrestohen 30 persona në koncertin e “Guns N’Roses” (Video)

Arrestohen 30 persona në koncertin e “Guns N’Roses” (Video)

Në koncertin e bendit legjendar “Guns N ‘Roses” janë arrestuar rreth 30 persona në qytetin lindor të Rutherford, përkatësisht në shtetin amerikan të New Jerseyt.

Reklama

Siç raportohet, në kuadër të turneut të titulluar “Not In This Lifetime”, rok bendi amerikan organizoi koncert në këtë qytet për dy net rresht para më se 55 mijë fansave.

Por, policia ka konfirmuar se në stadiumin “Met Life”, janë arrestuar 30 persona për shkak të sjelljes së pakontrolluar, ngacmimit, veprave penale dhe sulmeve ndaj policisë, raporton BBC.

Përndryshe, lideri dhe themeluesi i grupit Axl Rose, kitaristi Slash dhe basisti Duff McKagan, janë bashkuar për herë të parë për një turne pas më shumë se dy dekadave. /Telegrafi/