Policia e Maqedonisë ka zbuluar armë të ndryshme dhe municion në një shtëpi në fshatin Çajle të Gostivar. Pronari i shtëpisë është arrestuar.

Sipas informacioneve të MPB, policia dje në orën 06:45 ka kontrolluar shtëpinë dhe ambientet ndihmëse të 42-vjeçarit R.M në fshatin Çajle të Gostivarit.

“Gjatë kontrollit u gjet pistoletë “Glock” 9 mm, të cilën ai e zotëronte me leje, pushkë “Heinel” kalibër 30-06 në emër të një personi tjetër dhe një total prej 136 fishekëve të kalibreve të ndryshme. Pak para kësaj, në oborrin e shtëpisë tjetër, u gjetën dy pistoleta “CZ” kalibër 6.35 mm, kalibër revolver “Smith & Veson” 45 mm, thikë me një këllëf, 5 plumba dhe një llambë baterie me një ngarkues, të cilat person i panjohur i ka hedhur nga dritarja e shtëpisë së R.M, derisa ai ishte ndaluar nga policia”, thuhet në njoftim.

Ata shtojnë se po punojnë në zbardhjen e rastit./Telegrafi/