LAJMI I FUNDIT:

Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Sulmuesi shqiptar Armando Broja, mund të largohet nga Chelsea në drejtim të kampionatit italian.

Siç raporton Tuttosport, Torino e ka shënjestruar sulmuesin e Chelseat për afatin kalimtar të janarit, për shkak të përleshjes se trajnerit Ivan Juric me Nemanja Radonjic.

Radonjic pritet të largohet nga Torino në afatin dimëror për shkak të një krize në raportin me trajnerin Juric.

Në rast se largimi i tij ndodh, atëherë Broja do të ishte njëri ndër kandidatët kryesorë për ta zëvendësuar atë.

Broja nuk ka mundur të gjejë shumë hapësira tek Chelsea këtë sezon. Ai ka shënuar vetëm një gol në shtatë paraqitje në të gjitha garat në sezonin 2023/2024 për “Blutë e Londrës”.

22-vjeçari së fundmi u rikthye në aksion pas lëndimit të rëndë që kishtë pësuar në gju dhe kjo nuk ishte hera e parë që po raportohet për një kalim të tij në Itali, pasi që edhe më herët klube si Milan dhe Napoli kishin pyetur për shërbimet e tij./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Ligat tjera
Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

Premier League
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Athletic Bilbao shkatërron Atletico Madridin, i bashkohet Mallorcas në finale

Athletic Bilbao shkatërron Atletico Madridin, i bashkohet Mallorcas në finale

La Liga
Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Premier League
Kalo në kategori