Argjentina 2-1 Australia, notat e lojtarëve – Messi më i vlerësuari

Përfaqësuesja e Argjentinës ka shënuar fitore ndaj Australisë me rezultat 2-1 në ndeshjen ndaj Australisë në kuadër të 1/8-tës në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Ekipi i Lionel Scalonit ka marrë një fitore mes vështirësive ndaj Australisë në ndeshjen e zhvilluar në ‘Ahmad bin Ali Stadium’.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Lionel Messi (35’) dhe Julian Alvarez (57’) për Albiceleste, ndërsa Enzo Fernandez shënoi autogol për golin e Australisë.

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht kapiteni Messi, i cili pas golit dhe shumë pasimeve kyçe u notua me 8.1.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Lautaro Martinez që humbi shumë raste në pjesën e dytë, duke o notuar me 5.8.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes