LAJMI I FUNDIT:

Argjentina 2-1 Australia, notat e lojtarëve – Messi më i vlerësuari

Argjentina 2-1 Australia, notat e lojtarëve – Messi më i vlerësuari

Përfaqësuesja e Argjentinës ka shënuar fitore ndaj Australisë me rezultat 2-1 në ndeshjen ndaj Australisë në kuadër të 1/8-tës në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Ekipi i Lionel Scalonit ka marrë një fitore mes vështirësive ndaj Australisë në ndeshjen e zhvilluar në ‘Ahmad bin Ali Stadium’.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Lionel Messi (35’) dhe Julian Alvarez (57’) për Albiceleste, ndërsa Enzo Fernandez shënoi autogol për golin e Australisë.

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht kapiteni Messi, i cili pas golit dhe shumë pasimeve kyçe u notua me 8.1.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Lautaro Martinez që humbi shumë raste në pjesën e dytë, duke o notuar me 5.8.

Notat e lojtarëve

Reklama

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Shkumbin Pireva
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori