0Shares

Ai është lojtari i vetëm që ka arritur të marr një medalje në kampionatet botërore të futbollit.

Ardian Kozniku ka qenë pjesë e gjeneratës që konsiderohet e artë e Kroacisë, e cila është renditur në vendin e tretë në Kupën e Botës së vitit 1998.

Padyshim, ish-sulmuesit i takon të komentojë dhe analizojë më së shumti kampionatin e ri që fillon gjatë ditës së sotme në Rusi.

Gjakovari ka dhënë një intervistë ekskluzive për Telegrafin, ku ka folur për botërorin e sivjetmë teksa ka treguar edhe për favoritët kryesor të kampionatit.

Trajneri që bënë karrierë në shtetin kroat ka folur edhe për kombëtaren aktuale të Kroacisë duke krahasuar edhe me atë të para njëzet vjetëve.

Gjithashtu 50-vjeçari ka folur edhe për dy klubet tona që do të përfaqësojnë Kosovën në garat evropiane.

Kroacia zbulon sulmuesit më të mirë që nga pavarësia – Kozniku i pari, aty edhe Beqiraj Kroacia zbulon sulmuesit më të mirë që nga pavarësia – Kozniku i pari, aty edhe Beqiraj

Ai është i bindur se Drita si kampione dhe Prishtina, si fituese e Kupës së Kosovës, do të kenë më tepër sukses se sezonin e kaluar.

Intervistën ekskluzive mund ta ndiqni më poshtë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)