Ndihmoi Anwerpin me një gol ndaj Westerlos, këto janë statistikat e Arbnor Mujës

Arbnor Muja ka qenë njëri ndër protagonistët kryesor në duelin që Royal Antwerp e zhvilloi ndaj KVC Westerlos në kuadër të javës së 19-të në elitën e futbollit belg, e që përfundoi me rezultat të barabartë 2-2.

Po zhvillohej minuta e 46-të e sfidës, kur Muja shënoi për t’i dhënë avantazhin ekipit të tij, pas asistimit të Arthur Vermeeren.

Arbnor Muja shënon gol, dërgon në epërsi Antwerpin
Lexo po ashtu Arbnor Muja shënon gol, dërgon në epërsi Antwerpin

Muja në këtë takim u paraqit për 75 minuta dhe kjo ishte ndeshja e tij e 11-të nga 18-të sa ka luajtur gjithsej, që e nis nga minuta e parë.

25-vjeçari u vlerësua me notën 7.5 nga SofaScore, duke qenë kështu njëri ndër më të dalluarit në fushë.

Muja përveç golit të shënuar, pati 3 gjuajtje brenda kuadratit të portës, një pasim kyç, 28 pasime të kompletuara dhe dy duele të fituara.

Ky ishte goli i pestë e Arbnor Mujës në kampionatin belg, ndërsa ka edhe tri asistime./Telegrafi/

I pandalshëm Edon Zhegrova, e lë në ‘gjumë’ portierin e Lyonit me një super gol

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Rekordit të jashtëzakonshëm të Bruno Fernandes i vjen fundi pasi humbi ndeshjen ndaj Crystal Palace