Arbër Zeneli po vazhdon me formë të lartë te Reims. Anësori shqiptar që luan te skuadra franceze ka arritur të realizojë gol në humbjen ndaj Caen, 3-2.

Casimir Ninga e shënojë golin e parë te Caen në minutën e 14-të, por që Reims i barazoi shifrat në 1-1 me anë të Moussa Doumbias (37’). Vendasit e rikthyen epërsinë me golat Faycal Fajr (40’) dhe Frederic Guilbert (45’), dhe me kaq edhe përfundoi pjesa e parë.

Pjesa e dytë ishte më nën kontroll të Reims, ndërsa Arbër Zeneli arriti të futej në listën e realizatorëve.

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës shënoi gol nga pika e bardhë për Reims në minutën e 82-të, por që nuk ia dolën ta shmangin humbjen.

Arbër Zeneli, lojtari më i mirë i muajit te Reims Arbër Zeneli, lojtari më i mirë i muajit te Reims

Skuadra e Arbër Zenelit aktualisht renditet në vendin e nëntë me 49 pikë në Ligue 1, ku kanë mbetur edhe dy xhiro deri në fund të kampionatit. /Telegrafi/