Arbër Zeneli është shpallur lojtari më i mirë i muajit mars te Reims.

Ylli shqiptar po shkëlqen te skuadra franceze, duke fituar tashmë një çmim te ekipi i Ligue 1.

Sulmuesi ka arritur ta fitoi çmimin e lojtarit më të mirë për muajin mars, ku sot ka pranuar edhe zyrtarisht çmimin.

Golashënuesi më i mirë i Përfaqësueses së Kosovës në muajin mars kishte arritur të shënonte dy gola dhe ka bërë katër asistime.

Ky ishte çmimi i parë për 24-vjeçarin pasi e kompletoi transferimin në afatin kalimtar dimëror te Reims. /Telegrafi/