LAJMI I FUNDIT:

Arbana Osmani bëhet aktore, do të luajë në filmin e ri të bashkëshortit të saj “The Passport”

Arbana Osmani bëhet aktore, do të luajë në filmin e ri të bashkëshortit të saj “The Passport”
Arbana Osmani dhe Eduard Grishaj (Foto: Arbana Osmani/Instagram)

Ish-prezantuesja dhe ndër figurat më të njohura të ekranit shqiptar, Arbana Osmani, tashmë ka hyrë në botën e aktrimit.

Lajmi u bë publik përmes një videoje të postuar në llogarinë e saj në Instagram, ku Arbana zbuloi se do të marrë pjesë në filmin më të ri “The Passport”, i cili drejtohet nga bashkëshorti i saj, regjisori Eduart Grishaj.

Nëpërmjet videos së postuar, ajo ndan me ndjekësit disa momente nga xhirimet dhe prapaskenat e filmit.

Arbana shprehet me nota humori në lidhje me komentet e mëparshme të bashkëshortit të saj rreth talentit të saj si aktore: “E mbani mend kur dilte nëpër intervista e fliste sa aktore e dobët isha dhe se nuk do më merrte më kurrë në film? Urdhëro ‘The Passport'”, citon Arbana në mbishkrimin e saj, duke treguar një larmi emocionesh që tërheqin vëmendjen e ndjekësve të saj.

View this post on Instagram

A post shared by Arbana Osmani (@arbanao)

Arbana Osmani, e cila ka qenë e njohur për rolin e saj si prezantuese nën formatin e shumë shikuar “Big Brother VIP Albania”, tani hedh hapin e saj të parë drejt ekranit të madh, duke u bashkuar me një ekip të talentuar aktorësh në një projekt të ri që premtuar të sjellë freski në kinematografinë shqiptare.

Ndërsa Arbana tashmë është një emër i njohur për publikun shqiptar si prezantuese dhe moderatore, roli i saj në “The Passport” do të shërbejë si një provë e re dhe sfidë për të në artin e interpretimit. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Lojtarët e Zvicrës festuan fitoren me familjarët e tyre - të afërmit e Granit Xhakës në tribuna, spikat gruaja shqiptare e Renato Steffen

Lojtarët e Zvicrës festuan fitoren me familjarët e tyre - të afërmit e Granit Xhakës në tribuna, spikat gruaja shqiptare e Renato Steffen

Magazina
Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Magazina
Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Magazina
Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Magazina
Vjen për herë të parë në Shqipëri, ish-partneri i Heidit flet për raportin me të dhe nëse e ka parë Big Brother

Vjen për herë të parë në Shqipëri, ish-partneri i Heidit flet për raportin me të dhe nëse e ka parë Big Brother

Magazina
Vesa Smolica vihet në siklet kur pyetet nëse ka pasur ndjenja për Romeo Veshajn

Vesa Smolica vihet në siklet kur pyetet nëse ka pasur ndjenja për Romeo Veshajn

Magazina
Kalo në kategori