LAJMI I FUNDIT:

Apple thuhet se ka pezulluar zhvillimin e Vision Pro 2 pasi synon të nxjerrë modelin më të lirë vitin e ardhshëm

Apple thuhet se ka pezulluar zhvillimin e Vision Pro 2 pasi synon të nxjerrë modelin më të lirë vitin e ardhshëm

Disa muaj më parë, dëgjuam se Apple Vision Pro 2 nuk do të vinte të paktën deri në gusht të vitit 2025.

Sidoqoftë, The Information pretendon se Apple ka pezulluar punën në Vision Pro 2 dhe synon të nxjerrë një model më të lirë në fund të 2025, përcjell Telegrafi.

Publikimi pretendon se numri i punonjësve të caktuar për zhvillimin e Vision Pro 2 ishte ulur gradualisht dhe Apple i tha të paktën një prej furnizuesve të saj se kishte pezulluar punën në gjeneratën e dytë Vision Pro.


Është e paqartë se sa do të kushtojë kufjet më të lira Vision, por The Information thotë se Apple synon t’i shesë ato me rreth 1500 dollarë.

Informacioni thotë se është e mundur që Apple mund të rifillojë punën në Vision Pro 2 në të ardhmen, por tani për tani, zhvillimi është pezulluar për t’u fokusuar në modelin më të lirë. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Si një përditësim i vetëm shkaktoi ndërprerje globale të internetit?

Si një përditësim i vetëm shkaktoi ndërprerje globale të internetit?

Teknologji
Kolapsi botëror në internet - çfarë pune kryen në rrafshin global firma CrowdStrike?

Kolapsi botëror në internet - çfarë pune kryen në rrafshin global firma CrowdStrike?

Teknologji
Flet për herë të parë pas kolapsit botëror, CEO i Crowdstrike: Kemi hasur në një defekt, por kemi gjetur një zgjidhje për problemin

Flet për herë të parë pas kolapsit botëror, CEO i Crowdstrike: Kemi hasur në një defekt, por kemi gjetur një zgjidhje për problemin

Teknologji
Banka, linja ajrore e media - dështim masiv i internetit po shkakton probleme në mbarë botën

Banka, linja ajrore e media - dështim masiv i internetit po shkakton probleme në mbarë botën

Teknologji
Pse kolapsoi në mbarë botën interneti?

Pse kolapsoi në mbarë botën interneti?

Teknologji
Ukraina po ndërton dronë luftarak të pajisur me AI

Ukraina po ndërton dronë luftarak të pajisur me AI

Teknologji
Kalo në kategori