LAJMI I FUNDIT:

Antonio Conte po rikthehet dhe atë në Serie A

Antonio Conte po rikthehet dhe atë në Serie A

Antonio Conte mund të jetë në prag të kthimit në bankinë pasi ka marrë një ofertë të re për t’u rikthyer në menaxhim.

Ish- trajneri i Chelseat dhe Tottenhamit ka qenë i papunë që kur u shkarkua nga Spurs sezonin e kaluar, por nëse raportimet nga Italia janë të sakta, ai mund të kthehet në Serie A.


Italiani pati një periudhë të suksesshme te Interi midis 2019 dhe 2021, ku ai fitoi titullin e ligës për klubin për herë të parë që nga viti 2010.

Antonio Conte i hapur për të marrë Napolin në verë
Lexo po ashtu Antonio Conte i hapur për të marrë Napolin në verë

Pavarësisht suksesit të tij te Interi, është një tjetër skuadër italiane që është e interesuar për Conten.

Është raportuar se kampionët aktualë të Serie A, Napoli, janë të prirur të rikthejnë Conten në menaxhim.

Sipas Emmanuele Cammaroto në NapoliMagazine, italiani është ‘i zgjedhuri’ për të marrë drejtimin e skuadrës së Napolit.

E vërteta rreth interesimit të Bayern Munich për Antonio Conten
Lexo po ashtu E vërteta rreth interesimit të Bayern Munich për Antonio Conten

Cammaroto tha: “De Laurentiis, me sa duket, do të ishte gati të bënte një ofertë të jashtëzakonshme për Conten, 8 milionë euro, me opsionin për një sezon të tretë në të cilin paga më pas mund të rritet me rreth 400-500 mijë euro në javë”.

Propozimi pretendohet të jetë diçka për të cilën 54-vjeçari është i interesuar, megjithatë, duke pasur parasysh rrethanat që çuan në largimin e Contes nga Interi, pritet që italiani të ketë nevojë për premtime për të siguruar që ai mund ta çojë klubin në një drejtim pozitiv. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Ndërkombëtare
Jo vetëm Sevilla, një tjetër klub i njohur i La Ligës dëshiron huazimin e Arda Gulerit, por Real Madridi ka një kusht

Jo vetëm Sevilla, një tjetër klub i njohur i La Ligës dëshiron huazimin e Arda Gulerit, por Real Madridi ka një kusht

La Liga
Mbrëmja e madhe e boksit në Munchen: Përfundojnë matjet zyrtare të Jurgen Uldedajt dhe Shefat Isufit

Mbrëmja e madhe e boksit në Munchen: Përfundojnë matjet zyrtare të Jurgen Uldedajt dhe Shefat Isufit

Boks
Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Premier League
Kalo në kategori